Tai paprasta: licencijuokite "Wiresoft" nuotolinio darbalaukio paslaugas su CAL
"Microsoft" įvairios serverių programinės įrangos licencijavimo modelis ir prieiga prie atitinkamų galimų paslaugų ir funkcijų yra sudėtingas ir kartais painus dalykas: kiekvieną programinę įrangą dažnai galima įsigyti skirtingais leidimais, kurių naudojimą savo ruožtu reglamentuoja vadinamosios prieigos licencijos.
Pirkėjams teisingas "Windows Server" nuotolinio darbalaukio paslaugų licencijavimas dažnai gali tapti iššūkiu. Toliau pateikiamose DUK "Wiresoft" atsako į dažniausiai užduodamus klausimus ir paaiškina, kokias parinktis galite rinktis naudodamiesi RDS licencijavimu pagal klientą. Visas CAL, reikalingas teisingam "Remote Desktop Services" versijos licencijavimui, rasite "Wiresoft" internetinėje parduotuvėje - įskaitant atitinkamas serverio licencijas - nuo daugeliu atvejų vis dar naudojamos 2008 m. versijos iki dabartinės 2019 m. versijos.
DUK apie "Microsoft" nuotolinio darbalaukio paslaugų licencijavimą naudojant CAL
Nuotolinio darbalaukio paslaugos, kuriomis reguliuojama nuotolinė prieiga prie "Microsoft" serverio funkcijų ir programų, yra prieinamos tik su kliento prieigos licencijomis, priešingai nei kitos serverio programos, kurios, priklausomai nuo versijos, gali būti prieinamos ir su pagrindine versija. Taip pat yra CAL pagrindu veikiančių licencijų parinkčių, kurios aptariamos toliau pateikiamose DUK.
Kokios yra "Microsoft" licencijavimo modelio su CAL nuostatos?
"Microsoft" licencijavimo valdymas iš esmės atskiria serverio, kuriame teikiamos paslaugos ir programos, licencijavimą nuo jas naudojančių naudotojų licencijavimo. Pastarieji gauna diferencijuotas nuotolinio darbalaukio paslaugų naudojimo teises naudodamiesi vadinamosiomis kliento prieigos licencijomis. Ne veltui "Microsoft" nurodo aktyvinimą naudojant licencijos raktą, nes taip aktyvinama ne tik prieiga prie serverio, bet ir atitinkamos nustatytos paslaugos.
Kliento prieigos sąlyga visada yra ankstesnis tos pačios programinės įrangos serverio licencijos įdiegimas. Pačiose CAL nėra jokių tipinių programinės įrangos funkcijų, todėl jų nereikia diegti. Paprastai šis licencijų derinys dar vadinamas serverio / CAL licencijavimu.
Ar skirtingiems "Windows Server" leidimams taip pat yra skirtingos CAL?
Nors kai kuriai kitai "Windows Server" programinei įrangai taip pat yra atitinkamos CAL licencijos atskiriems leidimams - paprastai standartiniam ir verslo leidimui - šio skirtumo nėra, kai kalbama apie RDS kliento prieigos licencijas. Naudojant nuotolinio darbalaukio paslaugas, reikia tik užtikrinti, kad serverio paslaugos būtų prieinamos per nuotolinę prieigą.
Ką reiškia "Remote Desktop Services" CAL versijų suderinamumas?
Kiekviena licencija CAL daugiausia galioja konkrečiai " Microsoft" nuotolinio darbalaukio paslaugų versijai; ji taip pat suteikia teisę naudoti senesnę tos pačios programinės įrangos versiją, jei tam yra atitinkamas serveris. Tai taip pat vadinama mažesniu suderinamumu arba sumažinimu. Taigi, turėdami "Remote Desktop Services 2019" kliento prieigos licenciją, taip pat galite naudoti 2016 arba 2010 versijas, jei įdiegta atitinkama serverio programinė įranga.
Kita vertus, atvirkštinis atvejis neįtraukiamas - su viena išimtimi: nors galite
negalima naudoti 2012 ar naujesnės versijos su 2008 m. nuotolinio darbalaukio paslaugos CAL, tačiau galima naudoti kitą, aukštesnę 2008 R2 versiją, nors, nepaisant panašaus pavadinimo, tai yra atskira versija.
Kokių tipų CAL galima įsigyti "Microsoft Remote Desktop Services"?
Kliento prieigos licencija - tai naudojimo leidimas, taikomas labai konkrečiam galutiniam įrenginiui, kuriame įdiegta "Windows" ir kuris turi prieigą prie interneto, arba labai konkrečiam naudotojui. Viena vertus, toks licencijų padalijimas į dvi rūšis reiškia, kad jos nėra kintamos, kita vertus, kartą suteiktos licencijos vėliau negali būti perduotos kitam galutiniam įrenginiui arba kitam naudotojui.
Vienintelė išimtis - CAL perpardavimas, informacijos apie tai rasite toliau. Šie apribojimai užkerta kelią piktnaudžiavimui prieigos licencija ir taip pat užtikrina apsaugą, nes neįgalioti asmenys - tiek įmonėje, tiek už jos ribų - negali pasiekti serverio ar jame saugomų duomenų naudodamiesi nuotolinio darbalaukio paslaugomis.
Kuo skiriasi įrenginio CAL ir naudotojo CAL?
Iš esmės abiejų kliento prieigos licencijų funkcijų apimtis yra tokia pati, jei versijos yra identiškos. Skirtumas tik tas, kad asmens prieigos galimybės skiriasi nuo galinio įrenginio prieigos galimybių. Be to, naudotojo licencijavimas atliekamas per "Active Directory", o kompiuterio ar kito galutinio įrenginio licencijavimas suteikiamas fiziškai.
Įrenginio CAL ar naudotojo CAL RDS - ar galima naudoti abi?
Kaip jau minėta, pasirinkus skirtingus CAL tipus, paliekama tam tikra laisvė optimaliai teikti "Remote Desktop Services" paslaugas pagal faktinius poreikius. Tačiau nors kitos "Microsoft" serverių programinės įrangos prieigos licencijos taip pat leidžia derinti įrenginių licencijas CAL ir naudotojo licencijas CAL, tai techniškai sudėtinga įgyvendinti "Remote Desktop Services" atveju, todėl "Microsoft" pataria to nedaryti. Taip yra todėl, kad licencija suteikiama skirtingai: kompiuteriui ar panašiam įrenginiui tai daroma fiziškai, o naudotojui - per "Active Directory".
Jei neapsisprendžiate, kuris CAL tipas tinka jūsų tikslams ir daugumai jūsų naudotojų, tiesiog susisiekite su mumis, kad gautumėte individualią konsultaciją dėl optimalaus nuotolinio darbalaukio paslaugų naudojimo jūsų įmonėje.
Kokie yra "User CAL for RDS" privalumai?
Vartotojo prieigos licencija yra naudinga tuo, kad ją turintis naudotojas gali naudotis nuotolinio darbalaukio paslaugomis naudodamas bet kurį su "Windows" suderinamą galutinį įrenginį ir iš bet kurios vietos, kur yra interneto ryšys.
Dėl to naudotojo licencija yra ypač praktiška tiems darbuotojams, kurie nuolat naudojasi "Windows" serveriu per RDS tiek savo įmonėje, tiek už jos ribų, pavyzdžiui, pas klientą, komandiruotėje ar namų biure, ir naudojasi tuo kompiuteriu, kurį turi šiuo metu.
Kokie yra "Device CAL for RDS" privalumai?
" Device CAL" privalumai ypač akivaizdūs įmonėse, kuriose darbuotojai neturi savo kompiuterių, nes jų darbui to nereikia arba jie jais naudojasi tik pamainomis ar ribotiems projektams. Šiuo atveju tikslinga turėti tik su prietaisu susijusią licenciją.
Kiekviename su "Windows" suderinamame galutiniame įrenginyje gali būti įdiegta "Device CAL". Tai taip pat gali būti nešiojamasis įrenginys, pavyzdžiui, nešiojamasis kompiuteris, planšetinis kompiuteris ir pan.
Todėl Įrenginio licencija yra naudingesnė, jei kompiuterio nuotolinio darbalaukio paslaugomis pakaitomis naudojasi skirtingi asmenys, todėl jiems būtų neekonomiška suteikti asmeninę naudotojo licenciją.
Apibendrinta apžvalga - į ką turėtumėte atsižvelgti pirkdami "Remote Desktop Services" licencijas
Toliau pateiktoje apžvalgoje apibendrinama viskas, kas svarbu perkant "Windows Remote Desktop Services" CAL:
- Pradinis "Microsoft RDS" naudojimo taškas - galiojanti serverio licencija. Šiuo tikslu nuotolinio darbalaukio paslaugos pateikia atitinkamas parinktis, skirtas naudoti nuotolinio darbalaukio sesijos prieglobstį per nuotolinę prieigą.
- Kad galėtų naudotis nuotolinio darbalaukio paslaugomis ir funkcijomis, kiekvienas darbuotojas turi turėti kliento prieigos licenciją arba CAL.
- Šias prieigos licencijas galima įsigyti dviem būdais: kaip naudotojo licenciją (User CAL), galiojančią asmeniui, ir kaip įrenginio licenciją (Device CAL), galiojančią konkrečiam galutiniam įrenginiui.
- Šio CAL tipo negalima keisti, todėl naudotojo CAL negalima naudoti galutiniam įrenginiui licencijuoti ir atvirkščiai.
- CAL išduodamos vieną kartą ir vėliau negali būti perduotos kitam asmeniui ar kitam galutiniam įrenginiui.
- Naudotojo ir įrenginio licencijų licencijų derinį, skirtą "Remote Desktop Services", techniškai sunku įgyvendinti. RDS įrenginio licencija visada fiziškai priskiriama galutiniam įrenginiui, o naudotojo licencija priskiriama "Active Directory" naudotojui.
- Kliento prieigos licencija turi turėti tą patį arba didesnį versijos numerį nei licencijuotas "Windows Server" (mažinimas).
- Išimtis - "Remote Desktop Services 2008" CAL: ja taip pat suteikiama prieiga prie "Windows Server 2008 R2" per RDS.
Kokioms "Remote Desktop Services" versijoms CAL galite rasti "Wiresoft" internetinėje parduotuvėje?
Iš "Wiresoft" galite įsigyti visų toliau išvardytų "Remote Desktop Services" versijų CAL:
- Nuotolinio darbalaukio paslaugos 2019
- "Remote Desktop Services 2016
- "Remote Desktop Services 2012
- "Remote Desktop Services 2008
Jūsų licencijos įsigijimas su konsultacijomis dėl "Remote Desktop Services CAL" "Wiresoft
" Wiresoft" programinės įrangos parduotuvėje rasite " Remote Desktop Services" versijų CAL naudotojams ir įrenginiams - nuo naujausios 2019 m. iki 2008 m. versijos, ir, žinoma, atitinkamas "Windows Server" licencijas!
Visos licencijos yra vienkartinės, o tai suteikia jums didelį pranašumą, palyginti su daugumos kitų perpardavinėtojų siūlomomis licencijomis, nes įsigyjate tik tiek licencijų, kiek jums iš tikrųjų reikia. Be to, "Wiresoft" šios licencijos yra ypač palankios, nes naudojantis nenaudojamomis vienkartinėmis licencijomis, kurios gaunamos iš Europos įmonių licencijų, bet kuriomis galite naudotis be jokių trukmės ar funkcijų apribojimų, todėl jūsų licencijų poreikiai patenkinami ypač ekonomiškai.
Visos "Wiresoft" parduotuvėje esančios CAL yra originalūs "Microsoft" produktai, todėl pirkdami programinę įrangą su "Wiresoft" nesibaiminate jokios teisinės rizikos. Jei turite klausimų dėl tinkamo, jūsų serverio sistemai pritaikyto licencijavimo su RDS, galite pasinaudoti mūsų ekspertų patarimais - tiesiog susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba tiesiogiai per pokalbį.