"Remote Desktop Services 2012" serverio architektūros apžvalga
" Remote Desktop Services" 2012 versiją sudaro šie komponentai:
- Nuotolinio darbalaukio ryšio tarpininkas (RDCB)
- Nuotolinio darbalaukio sesijos prieglobstis (RDSH)
- Nuotolinio darbalaukio vartai (RD Gateway)
- Nuotolinio darbalaukio internetinė prieiga (RDWA)
- Nuotolinio darbalaukio virtualizavimo prieglobos įrenginys (RDVH)
- Nuotolinio darbalaukio licencijavimas (RDS-CAL)
Toliau rasite trumpą atskirų serverio komponentų paaiškinimą.
Nuotolinio darbalaukio ryšio tarpininkas
Nuotolinio darbalaukio ryšio tarpininkas leidžia kliento prieigos licenciją turintiems kompiuteriams naudotis visais serverio darbastaliais ir funkcijomis, užmegzdamas ryšį tarp jų ir virtualiųjų mašinų bei terminalo serverio darbastalių duomenų centre.
RDCB užduotys apima naudotojo duomenų tikrinimą, darbalaukio atvaizdų tvarkymą, naudotojo priskyrimą nutolusiam darbalaukiui ir atitinkamų serverių apkrovos balansavimą. Svetainė
"Connection Broker" naudoja vietinę duomenų bazę arba, jei yra tinkama konfigūracija, SQL duomenų bazę.
Nuotolinio darbalaukio sesijos prieglobstis
RDSH arba nuotolinio darbalaukio sesijos prieglobstis yra specifinis nuotolinio darbalaukio paslaugų vaidmuo. Joje pateikiamos atitinkamos programos arba darbalaukio kompiuteriai, kuriais keli CAL turintys naudotojai lygiagrečiai naudojasi atskirose sesijose. Naudojant darbalaukio virtualizavimo funkciją, sesijos prieglobos įrenginiui suteikiama papildoma funkcija - peradresavimo režimu jis gali įsiterpti tarp klientų ir RD ryšio tarpininko.
Sistemoje " Windows Server 2012 RDS" taip pat galima kurti vadinamąsias naudotojų grupių kolekcijas, kurios organizuoja įvairius prieglobos resursus (raktinis žodis: apkrovos balansavimas).
Nuotolinio darbalaukio vartai
Naudodamiesi RD Gateway - dar viena "Windows Server 2008 R2" funkcija - CAL įgalioti naudotojai gali saugiai prisijungti prie sesijos arba virtualizavimo kompiuterių vidiniame įmonės tinkle per internetą iš bet kokio galinio įrenginio, galinčio tai daryti. Per darbalaukio vartus galima pasiekti ir sesijomis pagrįstus, ir virtualius darbalaukius, ir atskiras programas ("RemoteApps"). Ryšys tarp galutinio įrenginio ir vartų vyksta naudojant nuotolinio darbalaukio protokolą (angl. Remote Desktop Protocol, RDP), kuris perduodamas per HTTPS tunelį. "RD Gateway Manager" įrankiu taip pat galima nustatyti atskirų naudotojų prisijungimo leidimų politiką (CAP).
Nuotolinio darbalaukio žiniatinklio prieiga
"RD Web Access" valdo prieigą prie nuotolinio arba virtualaus darbalaukio per pradžios meniu arba žiniatinklio naršyklę. Nuotolinio darbalaukio žiniatinklio prieiga sukuria nuotolinio darbalaukio protokolo failą, kurį klientas naudoja norėdamas prisijungti prie įmonės infrastruktūros per žiniatinklį.
Sistemoje "Windows Server 2008 R2" taip pat galima naudoti vadinamąjį nuotolinių programų filtravimą vienam vartotojui, kai licencijuotam vartotojui suteikiamas asmeninis, t. y. ribotas, programų asortimentas.
Nuotolinio darbalaukio virtualizacijos prieglobstis
"Microsoft RDS 2012 R2" RD virtualizacijos prieglobos įrenginys palaiko virtualiojo darbalaukio infrastruktūros (VDI) scenarijus. Palaikomi dviejų tipų virtualieji darbalaukio kompiuteriai: Asmeniniai virtualūs darbalaukio kompiuteriai, kurie priskiriami konkretiems naudotojams, arba darbalaukio fondai, kurie labiau primena darbo vietas, naudojamas skirtingų naudotojų. Naudojant RDVH, "Windows" pagrįstos programos taip pat gali būti talpinamos naudojant "Hyper-V".
Nuotolinio darbalaukio licencijavimas
Norint naudoti nuotolinio darbalaukio paslaugą, paprastai reikalingas licencijos serveris. "RD Desktop Licensing" valdo reikalingas licencijas RDS infrastruktūroje. Jei klientui reikia prieigos licencijos (sutrumpintai RDS CAL), sesijos prieglobos įrenginys jos prašo iš licencijų serverio, kad galutinis įrenginys galėtų pasiekti sesijas arba virtualiuosius darbastalius, jei yra atitinkama CAL.
Nuotolinio darbalaukio paslaugų 2012 / 2012 R2 naudojimas su kliento prieigos licencija
Jei įsigijote "Microsoft Server" 2012 arba R2 versijos leidimą, kurį galima įsigyti iš "Wiresoft", į jį įtrauktos dvi prieigos licencijos administratoriams ex works. Tačiau jie gali būti naudojami tik administravimo užduotims atlikti, tačiau nesuteikia teisės jokiam naudotojui ar galutiniam įrenginiui nuotoliniu būdu prisijungti prie nuotolinių paslaugų. Kad klientas galėtų naudotis šiomis paslaugomis, jam reikia vienos iš dviejų prieigos licencijų - naudotojo licencijos arba įrenginio licencijos. Viena iš dviejų CAL taip pat reikalinga, net jei naudojama trečiosios šalies naudotojo programinė įranga.
" Wiresoft" rasite palankių "Windows Server 2012" ir "2012 R2" nuotolinio darbalaukio paslaugų vartotojo ir įrenginio licencijų pasiūlymų. Turėdami vienos iš dviejų serverio sistemų licenciją CAL, naudotojai taip pat gali naudotis senesnėmis versijomis (žemesnės versijos), tačiau naudotis aukštesnės serverio versijos paslaugomis (atnaujinti) neleidžiama ir neįmanoma. Kita vertus, turėdami "Microsoft Server 2012" licenciją CAL, naudotojai gali naudotis ir 2012 R2 versija.
Svarbiausios "Windows Server 2012 R2" RDS RDS CAL funkcijos
2012 m. "Windows Desktop Services" versijoje taip pat siūlomos šios papildomos pagrindinės funkcijos:
- Išsamus kelių monitorių palaikymas
- "RemoteApp" ir "RD Web Access" suvienodinimas
- Mastelio keitimo ryšio tarpininkas, skirtas sesijų staliniams kompiuteriams ir VDI staliniams kompiuteriams
- Visapusiškas suderinamumas su daugeliu kitų programų
- Optimizuotas bitų žemėlapių spartinimas 3D programoms ir medijos turiniui, pagrįstam "Microsoft Silverlight" ir "Flash
- Garso įrašų ir kanalų palaikymas
Naudotojo licencijos CAL ir įrenginio licencijos CAL prieigai prie RDS 2012 / R2 versijų
Kaip jau buvo minėta, "Microsoft" siūlo dviejų skirtingų tipų " Windows Remote Desktop Services 2012" ir "2012 R2" klientų prieigos licencijas: Naudotojo CAL ir įrenginio CAL. Jie skiriasi tuo, kad pirmuoju atveju licenciją turi naudotojas, o antruoju - įrenginys. Naudojant vieną iš dviejų CAL tipų, tik vienam naudotojui arba vienam įrenginiui suteikiama teisė naudotis nuotolinio darbalaukio paslaugomis. Vėliau neleidžiama perduoti prieigos licencijos kitam naudotojui arba kitam įrenginiui. Taip pat negalima perjungti dviejų licencijų - iš naudotojo CAL į įrenginio CAL ir atvirkščiai.
Naudojant naudotojo licenciją (angl. User CAL) vienam konkrečiam naudotojui suteikiama teisė naudotis RDS, nepriklausomai nuo to, kokį galinį įrenginį jis naudoja šiam tikslui. Taigi, naudodami naudotojo licenciją CAL galite naudotis "Windows Server 2012" ir "2012 R2" serverio paslaugomis iš bet kurio "Windows" palaikančiojo įrenginio. Nėra skirtumo, ar tai būtų stalinis kompiuteris darbo vietoje biure, ar kitas galutinis įrenginys, pavyzdžiui, nešiojamasis kompiuteris namų biure, ar nešiojamasis kompiuteris, naudojamas kelionėje.
Kita vertus, įrenginio licencija CAL yra su įrenginiu susijusi licencija, nuolat priskiriama konkrečiam atskiram įrenginiui. Tai gali būti ne tik stalinis kompiuteris biure, bet ir nešiojamasis kompiuteris, nepriklausomai nuo to, kas juo naudojasi. Tai reiškia, kad kiekvienas naudotojas, turintis teisę naudoti licencijuotą galutinį įrenginį, gali juo naudotis ir naudotis jam teikiamomis nuotolinio darbalaukio paslaugomis. Nustatant darbo grupės serverį taip pat reikia įrenginio CAL; daugiau apie tai toliau.
Kadangi daugumoje įmonių ar organizacijų retai suteikiamas tik vienas iš dviejų "Windows Server 2012" ar "2012 R2" nuotolinio darbalaukio paslaugų naudojimo būdų, rekomenduojama įsigyti naudotojo licencijų ir įrenginio licencijų derinį. Jei turite klausimų apie individualius "Microsoft Remote Desktop Services 2012" CAL reikalavimus, nedvejodami susisiekite su mumis - parengsime jums pritaikytą licencijų paketą ir pateiksime palankų pasiūlymą.
RDS konfigūravimas "Windows Server 2012" darbo grupės serveryje
Apskritai bet kuriame suderinamame RDS licencijų serveryje taip pat gali būti talpinamos ankstesnių "Remote Desktop Services" versijų licencijos, todėl "Windows 2012 R2" RDS licencijų serveryje gali būti naudojamos visos versijos iki "Windows Server 2012 R2", bet ne aukštesnė "Remote Desktop Services" versija.
Jei ketinate konfigūruoti "Remote Desktop Service" darbo grupės serveryje, vaidmenų paslaugoms valdyti turite naudoti "Windows PowerShell". Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į: Šiuo atveju turite naudoti ne naudotojo, o įrenginio CAL. Taip pat yra skirtumų, susijusių su naudotojams skirtomis kliento prieigos licencijomis. Toliau pateiktame sąraše apžvelgiami visi dviejų CAL tipų skirtumai:
Įrenginio CAL
- Prietaisui fiziškai priskiriama RDS įrenginio CAL.
- RDS įrenginio CAL seka licencijų serveris, nepriklausomai nuo narystės "Active Directory"
- Galima atšaukti iki 20 % RDS CAL
- Laikinoji RDS CAL galioja nuo 52 iki 89 dienų
Naudotojo CAL
- RDS naudotojo CAL priskiriama vienam "Active Directory" naudotojui
- Šią naudotojo licencijos licenciją seka licencijų serveris ir jos negalima sekti darbo grupėje
- RDS naudotojo licencijų negalima atšaukti ir jos nėra laikinai prieinamos
- RDS naudotojo CAL gali būti perkrautos
Šią informaciją "Microsoft" gali atitinkamai keisti arba atnaujinti.
Atsisakykite "Microsoft RDS 2012" licencijų CAL su "Wiresoft
Sutaupykite pinigų įsigydami " Microsoft Remote Desktop Services 2012" ir " Microsoft Remote Desktop Services 2012 " vieno naudotojo ir vieno įrenginio CAL iš "Wiresoft"! Mūsų siūlomos dabartinės "Windows Server" programinės įrangos licencijos CAL leidžia papildyti turimas licencijas klientų prieigos licencijomis arba atnaujinti jas į aukštesnę versiją. "Wiresoft" jums ypač naudingos nebrangios individualios licencijos, su kuriomis įsigyjate tik tiek CAL, kiek jums iš tikrųjų reikia. Visi mūsų siūlomi "Microsoft" produktai yra originalios Europos zonos licencijos teisės. Jos yra nenaudotos ir gautos iš įmonių, kurioms pagal įstatymus leidžiama jas perparduoti. "Wiresoft" patikrino jų autentiškumą ir visišką funkcionalumą. Daugelis "Wiresoft" klientų gali patvirtinti, kad "Remote Desktop Services 2012" CAL įsigijimas iš mūsų yra naudingas. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis.