AUTORIZUOTAS ORIGINALUS PRODUKTAS
PRISTATYMAS PER 24 VAL
PALAIKYMAS POKALBIAIS, EL. PAŠTU IR TELEFONU
NEMOKAMA KARŠTOJI LINIJA +4969 - 173261340
 

Teisinė padėtis

"Programinės įrangos gamintojas negali prieštarauti naudotų licencijų perpardavimui (...) . Išimtinė teisė platinti (...) programos kopiją pasibaigia su pirmuoju pardavimu."

 

Prekybos naudota programine įranga teisinė padėtis

2012 m. liepos 3 d. ESTT sprendimas byloje C-128/11

Programinės įrangos gamintojai negali apsisaugoti nuo naudotos programinės įrangos perpardavimo. Išimtinė teisė platinti programos kopiją pasibaigia su pirmuoju pardavimu. Teismas šiame sprendime nurodo, kad platinimo teisės išnaudojimo principas taikomas ne tik tada, kai programinės įrangos kopijos parduodamos duomenų laikmenose, bet ir tada, kai jos platinamos parsisiunčiant iš bendrovės interneto svetainės.

2016 m. kovo 1 d. Miunsterio viešųjų pirkimų rūmų sprendimas, Nr. VK 1-2/16

Jau naudojamos programinės įrangos neįtraukimas į konkursus pažeidžia viešųjų pirkimų įstatymą. Taigi Miunsterio vyriausybės viešųjų pirkimų rūmai išaiškino, kad naudojama programinė įranga nebegali būti pašalinta iš konkursų. Naujos "Microsoft" programinės įrangos specifikacija pažeidžia konkurso neutralumo principą. Toks apribojimas nebegali būti objektyviai pateisinamas. Naudotos licencijos nėra nukrypimai nuo originalo. Priešingai, jie nesiskiria nuo originalios versijos. Miunsterio VK rekomenduoja naudotos programinės įrangos pirkėjams patvirtinti kopijos pašalinimą. Dėl to galima susitarti sutartyje sudarant vadinamąjį susitarimą dėl išimties. Tolesnis teisių grandinės nustatymas nėra būtinas ir negali būti reikalaujamas.

2013 m. liepos 17 d. Federalinio Teisingumo Teismo sprendimas byloje I ZR 129/08

2013 m. sprendime Federalinis Teisingumo Teismas patvirtino, kad prekyba naudotomis programinės įrangos licencijomis yra teisėta. Praėjus maždaug metams po Europos Teisingumo Teismo, BGH taip pat nagrinėjo prekybos naudotomis programinės įrangos licencijomis teisinę situaciją. Jis patvirtino visą ESTT sprendimą.

BGH, 2014 m. gruodžio 11 d. sprendimas, bylos Nr. I ZR 8/13

Federalinis Teisingumo Teismas nusprendė, kad ETT sprendimas taip pat yra svarbus apimties licencijavimo susitarimams ir jų padalijimams. Šiuo sprendimu BGH atmetė visą "Adobe" apeliacinį skundą. Todėl dabar galioja nuostata, kad programinės įrangos licencijos pagal didelės apimties sutartis gali būti parduodamos atskirai. Taigi, atskirų naudotų licencijų pirkimas pagal didelės apimties sutartis yra teisiškai saugus ir jokiu būdu nėra rizikingas naudotos programinės įrangos pirkėjams.

"Wiresoft Ltd. & Co. KG" yra jūsų patikimas partneris perkant ir parduodant naudotas tūrines licencijas. Siūlome tik originalias prekes, o jų tiekimo grandinę tikrina audito įmonės. Tas pats pasakytina ir apie ankstesnių savininkų išduotų licencijų netinkamumą naudoti. Įsigydami gausite visus dokumentus, reikalingus teisiškai tinkamam naudojamos programinės įrangos naudojimui!

OLG, 2016 m. rugpjūčio mėn. sprendimas, Nr. 406 HKO 148/16

Hamburgo aukštesnysis apygardos teismas nusprendė, kad negalima reikalauti atskleisti teisių grandinės. Šiuo sprendimu OLG nustoja teigti, kad norint prekiauti naudota programine įranga būtina atskleisti teisių grandinę, t. y. ankstesnius licencijos savininkus.

Paskutinį kartą peržiūrėta